Svet-Stranek.cz
Vítejte na stránkách klubu !
Monkey Gorilla

ÚVOD:Vítejte na stránkách klubu !

ÚVOD

"Přináším dobrou zprávu všem nadšencům a příznivcům motocyklů typu Honda Monkey, Gorilla, Dax…
Dne 31. ledna 2009 se sešla parta skvělých lidí a příznivců těchto motocyklů, které jsou na trhu už více jak 40 let. Už dlouho putovala v našich hlavách myšlenka na založení klubu přátel a majitelů těchto obdivuhodných strojů.
31. ledna 2009 byl založen Monkey klub. Zatím má prvních pět členů, v čele s Ivanem Lelákem, který dokonce dočasně odstavil svoje BMW GS 1150 a postavil Gorillu GS „Gorilla Speciál“.
Naším záměrem není vybírat drahé poplatky za členství a sejít se jednou za rok někde v hospodě. Chceme založit diskusní fórum, kde si budou členové klubu moci vyměňovat svoje zkušenosti s motocykly typu Monkey, Gorilla, Dax a to nejen originálu Honda, ale zejména jejich replik především Jincheng a Skyteam. Plánujeme i několik společných vyjížděk nejen po ČR ale i do zahraničí. První velkou cestou by měl být výlet na tradiční francouzského Monkey&Dax klubu, který se bude konat 27. června 2009.
My jsme udělali první krok a teď je na vás aby se klub rozběhl….
Budu se těšit na vaše nápady a připomínky , ty a přihlášky do klubu posílejte na emailovou adresu kastanova@email.cz . Na přihlášce prosím uveďte celé jméno a příjmení, adresu poštovní a e-mailovou, tel. číslo, typ motocyklu který vlastníte a věk….

Vierka Kaštanová"
-----
Proč Monkey?

1. Legenda - Honda přišla s modelovou řadou Monkey před více než 40-ti lety a vyrábí se v téměř nezměněné podobě dodnes a to i v mnoha replikách. Během té doby se z Monkey stal fenomén, který na světě nemá obdoby, ve světě existuje spousta klubů, pořádají se mezinárodní srazy - znáte některý model jiné značky s podobnou historií?

2. Cena - odhlédneme-li od originálu, za repliku Monkey dáte něco mezi 20 a 30 tisíci. Za to máte nový motocykl se zárukou, servis, doplňky a náhradní díly jsou cenově dostupné a provozní náklady nízké.

3. Zábava - věřte, že Monkey / Gorilla vám přinese stejnou radost a adrenalin jako kterýkoliv jiný motocykl. Je to zkušenost tísíců nadšených majitelů.

4. Kvalita - Monkey je velmi kvalitní motocykl a to ať originál Honda, tak i některé repliky, mezi něž určitě patří Jincheng (oficiální licence) nebo SkyTeam. Motor je nezničitelný držák a s motocyklem lze při správné údržbě najezdit desítky tisíc kilometrů. No a jestli nový motor stojí cca 10 tisíc.....

5. Úpravy a přestavby - snad s vyjímkou motocyklů HD není na světě motocykl, který by byl takovým cílem úprav jako právě Monkey. Existují stovky doplňků, kterými se dá Monkey vylepšit, zvýšit výkon, zlepšit jízdní vlastnosti nebo ho přestavět do úplně jiné podoby a mít nádherný showbike. A to za ceny o řád nižší než u jiných motocyklů. Jedním z renomovaných výrobců je např. japonská firma Takegawa, jejíž katalog doplňků má 600 stránek.

6. Použitelnost - Monkey Vás odveze na nákup, na ryby nebo na celodenní vyjížďku. Ale Monkey je i skvělá sportovní motorka a se zvýšeným výkonem a několika úpravami to budete v zatáčkových partiích nandávat i velkým sportovním motorkám. Nejeden majitel byl terčem vtipů aby vzápětí posměváčkům spadla brada a výsměch se změnil v uznání. Monkey, resp. verze Gorilla je výborný turistický motocykl schopný téměř běžnými cestovními rychlostmi odvézt Vás a zavazadla tisíce kilometrů daleko a pozor - nezdá se to, ale v naprostém pohodlí a komfortu! Posaz skoro jako na velké motorce, možnost uložení zavazadel dostatečná, výkon a jízdní vlastnosti skvělé. Příkladem jsou cestovatelské zkušenosti Ivo Kaštana, člena tohoto klubu, cesta finského Monkey klubu z Helsink na Gibraltar, cesty mnoha majitelů do Chorvatska, Alp ale i jinde po světě nebo připravovaná, 9000km dlouhá jednoho majitele Gorilly do Egypta. A určitě se dříve či později někdo vydá na cestu kolem světa...

Tak co - přidáte se k nám???